En iyi DEPRESYON blogları

Depresyonda mısınız? Ya da bu konu hakkında yazılar okumak, bilgi edinmek veya yeni ve farklı içeriklere mi erişmek istiyorsunuz?
Depresyon ve bununla ilgili konular basit değildir, ancak bununla ilgilenin siteler ve bloglar hakkında bir liste yapmak da basit değildir. Zira konu hakkında çok fazla nitelikli mecra yok. Konuyla ilgili site ve bloglarda, insanların bu konuyla ilgilenmesi için, dikkatlerinin çekilmesi gerekir.

Ve sadece bu da değildir önemli olan. Kendi adıma konuşmam gerekirse, “depresyon” konusu hakkında ilk ve en önemli kural; insanları anlamaktır.

Bu listede, kendimce belirlediğim en iyi birkaç depresyon ve alakalı temalı bloğu bir araya getirmek istedim. Blog adresleri üzerinden, depresyon ve ilgili konularıyla alakalı içerik üreten, depresyon konusu hakkında ilginizi çekebilecek bu adresler sayesinde, konuya daha da yakından vakıf olabilirsiniz. Kendinize en uygun tarzda anlatımı ve desteği bularak bilgilenebilir ve iyi vakit geçirebilirsiniz. Şimdi, listeye bir göz atmak ister misiniz?

✓ En İyi Depresyon Blogları

Psikolog Ofisi

Psikolog Ofisi, psikoloji alanında online profesyonel hizmet vermeyi başa yazmış bir platform. Bu alanda başta desteğe ihtiyaç duyanlar olmak üzere, blog sayfasıyla birlikte, tüm topluma açık bilgi sayfası da sunuyor. Gerçekten profesyonel şekilde planlanmış ve hizmete açılmış olan bu platformdan çok şey öğrenebilir ve uzman desteği alabilirsiniz.

Psikoterapi Atölyesi

Psikoterapi Atölyesi, tüm yaş gruplarına ve farklı sorunlara eğilen, çok yönlü ve kaliteli bir platformdur. Çocuklarda anksiyete bozukluğu, aile terapisi, çocuklar için zihinsel gelişim atölyesi ve bunun gibi pek çok konu hakkında yeni şeyler öğrenebilir ve destek alabilirsiniz. Mutlaka faydalı olacağını düşünüyorum.

Alsancak Psikiyatrist

Alsancak Psikiyatri, günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan psikolojik sorunlara odaklanan bir adrestir. Genel olarak özellikle siteden paylaşılan yazıları çok beğendiğimi söylemeliyim. Alsancak Psikiyatri, hayatımızdaki sorunlardan kurtulmamıza yardım edecek ve bizi teşvik edecek önemli depresyon bloglarından birisidir.

Türkiye Psikiyatri Derneği

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin blog adresinde; dernek, şubeler, eğitim ve görev grupları gibi pek çok başlık altında kaliteli içerikler yer alır. Türkiye Psikiyatri Derneği, sitede verilen bilgiye göre; “Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD), Psikiyatri Asistanları ve Uzmanları Derneği’nin (PAUD) öncülüğünde, Türk Nöropsikiyatri Derneği, Türkiye Sinir ve Ruh Sağlığı Derneği ve İzmir Psikiyatri Derneği’nin önemli katkıları ile 17 Haziran 1995 yılında kurulmuştur ve TPD’nin kuruluş öncesi çalışmaları 1990 yılında başlamıştır.”

Depresyon Defteri

Şu anda bu yazıyı okumakta olduğunuz Depresyon Defteri; şu ana kadar kendi alanında tek olan, ve depresyonu “içten dışa anlatan” edebi bir web sitesidir. Amacı uzman görüşleri vermek değil, bizzat depresif psikolojinin edebi ve ruhsal ürünlerini sunmaktır.

Erdem Psikiyatri

Erdem Psikiyatri isimli blogda psikiyatri hakkında faydalı içerik ve hizmetlerle tanışabilirsiniz. Günlük sosyal yaşamın bizden alıp götürdükleriyle girdiğimiz sıkıntılara karşı, Erdem Psikiyatri; “SAĞLIK BEKLEMEZ!” sloganıyla, bizleri bekliyor.

Hiwell

Online psikolojik danışmanlık alanında hizmet sunan Hiwell, kaliteli site tasarımı ve hizmet seçenekleriyle, depresyon temalı bloglar arasında gösterilebilecek en önemli adreslerden birisidir. Bence Hiwell, sunduğu hizmetler ve güçlü anlatım biçimiyle etkileyici bir işe imza atmıştır.

Yaşantı Psikoloji

Depresyon hakkında yerli bloglardan bahsederken, bence Yaşantı Psikoloji’den bahsetmemek olmazdı. Yaşantı Psikoloji, şahsen benim favorilerimden birisidir. Çok da güzel tasarlanmış web sitesiyle birlikte, bu adresi mutlaka takip etmelisiniz.

KA Psikoloji

Profesyonel hizmet sunan KA Psikoloji ile mutlaka tanışmalısınız. Psikolojik hizmet veren sunucular arasında rahatlıkla ilk üçe girebilecek olan bu blog adresi, benim için özellikle blog yazıları ile dikkat çekmekte. Konu ile ilgili daha detaylı bilgiler edinmek ve profesyonel hizmet alabilmek için, bu blog adresine mutlaka göz atmalısınız.

Janus Psikoloji

Kendine özgü site tasarımı ve blog çalışmasıyla dikkati çeken Janus Psikoloji, özellikle depresyon hakkında blog yazısı okumak isteyenlerin tercihi olabilir. Profesyonel destekten bilgi verici yazılara, pek çok içeriği bizimle buluşturan Janus Psikoloji, mutlaka bakmanız gereken bir blogdur.

Sizlere hizmet vermek amaçlı, “depresyon” tema ve içerikleri ile alakalı birkaç siteyi sizlere kısaca tanıttım. Tabi bunlar sadece sevdiklerimden bazıları… Elbette daha pek çok kaliteli içerik barındıran site vardır. Şimdilik bu kadar. Görüşmek üzere.

Son yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir