~İntihar Etme!~

Eğer intihar etmek gibi fikir ve düşüncelerin varsa;
Lütfen, asla intihar düşüncelerine göre hareket etme.
İntihar asla çözüm değildir.

Şu anda bu sitede bulunan ve bu yazıyı okuyan siz, her kimseniz; hoş geldiniz. Asla yalnız değilsiniz. Burada olduğunuz için son derece mutluyuz. Her birimiz; var olmamızdan, hayatta olmamızdan daha önemli HİÇBİRŞEYE sahip değiliz.
depresyondefteri.com yaşam yanlısı bir platformdur ve özellikle “depresyon” ana başlığı altındaki konular hakkında edebi ve içsel paylaşımlar yaparak sizlerle etkileşimde olmaktan büyük sevinç duymaktadır.
Hayatta kalmanız önemli. Bu platformda ve gerçek hayatta sizlerle daha paylaşacağımız çok şey var. Var olmanızdan ilham alıyoruz.
İntihar fikirlerine sebep olan her şey geçici. Bunu bizzat kendi deneyim ve geçmişimizden biliyoruz. Güneş yeniden doğdu ve doğacak. Umudumuzun sınırlarını birlikte genişletmek istiyoruz.

Yoğun duygusal ve/veya fiziksel acı çekiyorsanız; düşünce, fikir ve yargılarınızın bu acıdan doğrudan etkilendiğini unutmayın. İntihar etme fikriyle belki de bu acıları sonlandırmayı düşünüyorsunuzdur. Ancak acıyı sonlandırmak ve hayatı sonlandırmak, birbirinden çok farklı iki konudur. Acınızın sonlanmasını, hayatta kalarak başarmanızı diliyoruz.

Eğer intihara meyilliyseniz, muhtemelen bazı psikolojik sorunlardan da muzdaripsinizdir. Ve bu durumlar, karar alma sürecinizi doğrudan etkilediği için, intihar asla doğru karar değildir. Bu bizim kontrolümüz dışında olan bir durumdur. Yetersiz insanlar değiliz, ancak hepimiz bazen desteğe ihtiyaç duyarız. Yalnız hissetmeyin, çünkü yalnız değilsiniz, yalnız değiliz.

Zihninizdeki şeylerin pek çok karmaşık sebebi olabilir. Bunu genellikle ayırt edemeyiz. Bu durumda kesinlikle bir uzmanla görüşmemiz gerekmektedir.
Uzman kişiler ve kuruluşlar bize bu konuda yardım edecek, ve nelerin yanlış gittiğini öğrenmemizi sağlayacaklardır. Bu konuyla ilgili çok yaygın ön yargıların olduğunu biliyoruz. Ancak tekrar belirtmekte fayda var ki; hayatınız diğer her şeyden ve ön yargılardan daha önemlidir.
Bu tıpkı, kırık bir el veya kaburga ile, acının üstesinden gelerek yaşama devam etmeye çalışmak gibi… Yardıma ihtiyacımız olduğu çok açık. Ve bu rahatsızlığın ve acının devam etmemesi için de, elimizi çabuk tutmamız gerekiyor. Açıkçası, üzerinde düşünmeye bile gerek yok. Ve burada hayatımız doğrudan söz konusu olduğu için, durumumuz kırık bir el veya kaburgadan daha da acil.
Hissettiğiniz şey basit duygu geçişleri olmayabilir. Beynimiz de diğer uzuvlar gibi bir organdır, ve bazen o da tedaviye ihtiyaç duyar. Bu deli olduğumuz anlamına gelmez.

Eğer sorun bir uzmanla görüşmeye çekinmenizse, internetten yapacağınız basit ve kısa bir araştırmayla bazı kuruluşlardan telefon yoluyla da bilgi edinebilirsiniz. Lütfen çözüm yolu aramaktan hiçbir zaman çekinmeyin.
İlk adımı attıktan sonra ise, zaten desteğinizle birlikte acele etmeniz gereken bir durum kalmayacak. Sadece kendiniz ve yaşamınız için çabalayın. Bu bir macera, ve kahramanı da sizsiniz.

Burada olduğunuz ve bizimle olduğunuz için çok teşekkür ederiz. Var olmanızdan dolayı son derece mutluyuz. Bizim için, kendiniz için ve çevrenizdeki herkes için minik bir iyilik yapın; ve lütfen hayatta kalmaya olan kararlılığınıza dair bir söz verin. Hayatınızı sonlandırarak acılarınızı dindirmeye çalışırsanız, geride bıraktığınız sevdikleriniz ve bizim için; diğer tüm insanlar için acı dolu bir dünya bırakacağınızı unutmayın. Ve lütfen kendini de, henüz yaşamadığınız birçok harika şeyden mahrum etmeyin.
Ve şimdiden verdiğiniz veya vereceğiniz söz için teşekkür ederiz.

Yapmanız gereken şeyler karmaşık değil. Sadece bir uzmanla görüşmeniz başlangıç için yeterli olacak. Sevgi ve selamlarımızı sunarak, yaşamınıza verdiğimiz önemi bir kez daha yineliyoruz.
Harekete geç, kendine eziyet etme, yürüyüşe çık, kuşları dinle, yeşil alanların mükemmel manzarasını seyret.
Kendine iyi bak, ve kıymetli hayatına sevgilerimizle…
depresyondefteri.com

Son yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir